Հայաստանի երիտասարդ ձեռներեցներ 2025 ծրագրի հայտերի ընդունման հայտարարություն
- ցանկություն սկսելու իրենց սեփական բիզնեսը,
- նոր սկսած բիզնես (մինչև 1 տարի գործունեությամբ) և նպատակ ունեն ամրապնդելու այն,
- գործող բիզնես (մինչև 4 տարի գործունեությամբ) և ցանկանում են այն առավել ընդլայնել և զարգացնել:
GPS (Growth and Performance Training for Entrepreneurs) | Աճի և կատարողական հմտությունների զարգացման դասընթաց ձեռներեցների համար 2024
19.11.2024 – 13.12.2024
«Սոցիալական ձեռնարկատիրության զարգացում կին ձեռներեցների համար» դասընթաց Սոցիալական ձեռներեցության ոլորտի կանանց ներուժի բացահայտում ծրագրի շրջանակներում (U. POWER_ERASMUS+)
«Ջինիշյան» հիշատակի հիմնադրամը U. POWER ծրագրի շրջանակներում հրավիրում է մասնակցելու «Սոցիալական ձեռնարկատիրության զարգացում կին ձեռներեցների համար» թեմայով դասընթացին, որը նախատեսված է կին սոցիալական ձեռներեցների համար։
Դասընթացը բաղկացած է լինելու օնլայն նյութերից և անհատական քոուչինգ սեսիաներից՝ 4 քոուչինգ սեսիա – 7 մոդուլ հետևյալ թեմաներով՝
- Սոցիալական ձեռներեցություն և բիզնես էթիկա (AEII);
- Եզակի արժեքային առաջարկ, բիզնես մոդել կանվաս և բիզնես պլան (TP);
- Ռազմավարական պլանավորում և ժամանակի կառավարում՝ մեթոդներ և գործիքներ (LECSA);
- Ֆինանսական կառավարում և մասսայական ֆոնդհայթայթում (Meath);
- Մարքեթինգ և առաջխաղացում (JMF);
- Փափուկ հմտություններ ձեռներցության համար (QC);
- Նեթվորքինգ հմտություններ և հնարավորություններ (NGO NEST).
Առցանց մոդուլները մասնակիցներն անցնելու են ինքնուրույն։
Դասընթացավարների վերապատրաստման թրեյնինգ (TOT) Սոցիալական ձեռներեցության ոլորտի կանանց ներուժի բացահայտում ծրագրի շրջանակներում (U. POWER_ERASMUS+)
Հայաստանի երիտասարդ ձեռներեցներ 2023-2024 ծրագրի հայտերի ընդունման հայտարարություն
«Ջինիշյան» հիշատակի հիմնադրամը ՀՀ Գեղարքունիքի, Լոռու, Շիրակի, Տավուշի, Սյունիքի, Վայոց Ձորի, Կոտայքի, Արմավիրի, Արարատի և Արագածոտնի մարզերում բնակվող 18-35 տարեկան պոտենցիալ, սկսնակ և գործող ձեռներեցներին, ինչպես նաև Արցախից բռնի տեղահանված հայրենակիցներին (առանց տարիքային սահմանափակման) ընձեռում է բիզնես սկսելու կամ զարգացնելու բացառիկ հնարավորություն: Հիմնադրամը նպատակ ունի նպաստելու ձեռնարկատիրական գործունեության զարգացմանը երիտասարդների շրջանում և նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը վերոհիշյալ մարզերում:
- նոր սկսած բիզնես (մինչև 1 տարի գործունեությամբ) և պայքարում են այն կայացնելու համար,
- գործող բիզնես (մինչև 5 տարի գործունեությամբ) և ցանկանում են այն առավել ընդլայնել և զարգացնել:
GPS (Growth and Performance Training for Entrepreneurs) | Աճի և կատարողական հմտությունների զարգացման դասընթաց ձեռներեցների համար 2023
Erasmus for Young Entrepreneurs 2023-2027
Erasmus for Young Entrepreneurs is a cross-border exchange programme which gives new or aspiring entrepreneurs the chance to learn from experienced entrepreneurs running small businesses in other Participating Countries. New entrepreneurs gather and exchange knowledge and business ideas with an experienced entrepreneur, with whom they stay and collaborate for a period of 1 to 6 months. The stay is partly financed by the European Commission.